آموزشی

ترمیم موهای آسیب دیده و سوخته با دکلره

یکی از روش‌های پرطرفدار رنگ کردن مو، دکلره است. در واقع دکلره کمک می‌کند تا موها روشن‌تر و رنگ مو جذاب‌‌تر شود. با این حال در صورتی که دکلره به‌درستی انجام نشود، ممکن است موها به شدت آسیب ببیند یا حتی بسوزند. اگر شما چنین تجربه‌ای دارید و می‌خواهید موهای آسیب‌دیده‌تان را ترمیم کنید، 10 توصیه برای ترمیم موهای آسیب دیده و سوخته با دکلره را از دست ندهید تا موهایتان شاداب و سالم شود.

 

چگونه موها با دکلره آسیب می‌بینند؟

دکلره یکی از روش‌های موثر برای روشن کردن موها است. اما در صورتی که روند دکلره به درستی انجام نشود، ممکن است موها بسوزد یا آسیب جدی ببیند. رنگ طبیعی موهای ما از رنگدانه‌ای به نام ملانین است. ملانین در ساقه مو قرار دارد و ساقه مو با لایه پروتئینی به نام کوتیکول، محافظت می‌شود.

هنگامی که موهایتان را دکلره می‌کنید، مواد دکلره این لایه پروتئینی که کوتیکول نام دارد را باز می‌کند تا رنگ ملانین داخل ساقه مو را تغییر دهد. اما بهتر است بدانید که دکلره باعث از بین رفتن فیبر و چربی‌های طبیعی مو نیز می‌شود؛ از این جهت استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان کریستال یا برندهای معروف دیگر، برای احیای مو ضرورت دارند.

به طور طبیعی، کوتیکول مو باید پس رنگ شدن مو، بسته شود و به حالت عادی بازگردد. اما ترکیبات دکلره، ساختار سلول‌های کف سر و ساقه مو را تغییر می‌دهد؛ بنابراین بیشتر افرادی که موهایشان را دکلره می‌کنند، با موهایی حجیم‌تر روبه‌رو می‌شوند. همچنین پس از دکلره، رطوبت موها از بین می‌رود و جنس مو خشک می‌شود. حتی ممکن است در شرایط بدتر، موها شکننده شود یا حتی بسوزد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *